EFS چیست و چرا باید از آن بک آپ گرفت؟

بک آپ گرفتن از پوشه EFS : پوشه EFS شامل اطلاعاتی چون شماره سریال ، مک آدرس ، وای فای آدرس ، همه شبکه و … می باشد که در صورت آسیب دیدن این پوشه و نداشتن بک آپ از آن شماره سریال و … خود را از دست خواهید داد که برگرداندن آن مشمول صرف هزینه های زیاد است. لذا بلا فاصله بعد از روت کردن دستگاه خود اولین اقدام شما بک آپ گرفتن از EFS باشد.

پیش نیــاز

1. اگر درایور گوشی روی کامپیوتر نصب نیست یا از ورژن Ver 1.5.51 قدیمی تر است فایل روبرو را دانلود از Zip خارج و نصب کنید. 15.30MB                  دانلود
 2. نرم افزار EFS_Professional_2.1.80_BETA را دانلود و از زیپ خارج کنید (نیاز به نصب ندارد) 964KB                 دانلود

USB Debugging .3 را در دستگاه خود روشن کنید.                   آموزش روشن کردن USB Debugging

4. باید روی ویندوز خود Microsoft .NET Framework v4.5.1 نصب داشته باشید. (سازگار با ویندوز 7 ، 8 ، 8.1)

5. دستگاه شما باید روت باشد.

پسورد فایل های فشرده در صورت نیاز : www.taknomob.ir

 

آموزش بک آپ گرفتن و بازیابی EFS ای اف اس (EFS Professional)

1. کابل USB را در حالت MTP متصل کنید.

2. نرم افزار EFS Professional.exe را اجرا کنید و کلید EFS Professional را بزنید.

بک آپ گرفتن از پوشه EFS

 بک آپ گرفتن از پوشه EFS :

3. صبر کنید تا نرم افزار کامل بارگذاری شود و پیام EFS Professional is ready for use را در خط آخر مشاهده کنید.

آموزش بک آپ گرفتن و بازیابی EFS ای اف اس (EFS Professional)

 بک آپ گرفتن از پوشه EFS :

4. به سربرگ Backup بروید و بخش Device Filters را روی ***All Partions*** را قرار دهید. از بخش سمت چپ Device Partions نیز فقط تیک efs را که در تصویر مشخص است بزنید.

 

5حال یک بک آپ فوق فشرده در گوشی (Device) به آدرس sdcard/EFSProBackup/ و یکی هم در فولدر برنامه در کامپیوتر (PC) یعنی :
EFS Professional\EFSProBackup\SM-MODEL_DATE_TIME.tar\.. که هر دو دقیقا یکی هستند،ذخیره می شود. لذا فایلی که در کامپیوتر ذخیره می شود حیاتی است و مراقب آن باشید که اگر به هر دلیل فایل بک آپ در گوشی پاک شد نگرانی وجود نداشته باشد. همین طور یک فایل با پسوند pit در EFS Professional\PIT\SM-MODEL.pit\.. که از رام شما استخراج می شود و برای فلش زدن با Odin در شرایط خاص می تواند به شما کمک کند.

 

6 روی دکمه Backup بزنید و کمی صبر کنید تا با پیغام موفقیت آمیز بودن بک آپ روبرو شوید آن را OK کنید و پیام بعد از آن را جهت هدیه دادن به برنامه نویس را Noo بزنید.

7 برای بازیابی در صورت نیاز ( پاک شدن شماره سریال ، روشن نشدن وای فای ، خارج شدن از شبکه اپراتور به صورت دائمی و …) به سربرگ Restore بروید.

 

8 از بخش Backup Archives می توانید لیست بک آپ های خود را ببینید. بک آپ شما که در فولدر EFSProBackup برنامه است نیز در این لیست با عبارت (PC) وجود دارد. آن را انتخاب کنید. سپس روی Restore کلیک کنید. تا بازیابی انجام و گوشی دوباره راه اندازی شود.

 

در صورت امتحان کردن این روش مدل دقیق گوشی ،اندروید : موفقیت یا عدم موفقیت (به همراه اسکرین شات و مرحله دقیق مشاهده و متن کامل Error) در بخش نظرات اعلام کنید.